Skvelý ťah trénerov pri nájazdoch: Vojaci pokorili bratislavský Slovan

Hokejisti Dukly Trenčín zdolali na domácom ľade HC Slovan Bratislava 3:2 po nájazdoch v zápase 47. kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý ťah trénerov pri nájazdoch: Vojaci pokorili bratislavský Slovan
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Úvod stretnutia priniesol nesúrodý hokej na oboch stranách. Mužstvá sa potrebovali dostať do tempa. V 8. minúte vyrazil brankár Gudlevskis Reddickovu strelu pred seba. Dostal sa ku nemu Rajnoha, ale nedokázal lotyšského gólmana prekonať. Na opačnej strane Zigo vybojoval puk pri napádaní. V brejkovej situácií zakončil, no Karjalainen si postrážil priestor pri žŕdke. Neujalo sa ani zakončenie Chromiaka, ktorý pálil z otočky. Vedenia sa Trenčania ujali pri hre 4 proti 4. Okuliar prevzal v strednom pásme puk a z pravého kruhu trafil popod Gudlevskisovu vyrážačku.

Druhá tretina

Aj úvod druhej časti hry priniesol nesúrodý hokej. Až v 25. minúte obrancovia zabudli na Bortňáka, ktorý sa dostal k puku. Nedokázal dostatočne rozhýbať brankára Dukly a ten úspešne zakročil. V 27. minúte pri hre 4 proti 4 sa Slovanu podarilo vyrovnať. Harrisovu strelu fínsky gólman neudržal v lapačke a Gašpar ju z bránkoviska s prehľadom doklepol do bránky. V polovici stretnutia už „belasí“ v Trenčíne viedli a gól padol opäť pri menšom počte hráčov na ľadovej ploche. Trenčania si nepostrážili hráčov a Ališauskas tvrdou strelou spomedzi kruhov skóroval.

Slovanisti mohli ísť do dvojgólového vedenia. Jalasvaara prehral súboj o puk. Puk na bránku nastrelil Brodzinski no Bokroš ho v poslednej chvíli posunul brankárovi, ktorý ho skryl pod lapačkou. Vyrovnanie mal na hokejke v 37. minúte Berisha, keď zvolil strelu z prvej. Gudlevskis bol na mieste rovnako i pri zakončení Ackereda. Dukla vyrovnala tesne pred druhou sirénou. V neprehľadnej situácií počas presilovej hry sa puk odrazil ku Reddickovi, ktorý ho dorazil do prázdnej bránky.

Tretia tretina

Záverečná dvadsaťminútovka mohla rozhodnúť o tom, kto si zoberie všetky body. V 42. minúte Gašparova prihrávka našla Harrisa, no brankár Karjalainen puk z jeho hokejky vyrazil. O sedem minút neskôr Švecovu strelu vyrazil gólman a pri zakončení Sádeckého sa obetavo hodil do strely Bortňák. V 52. minúte zastavil Karjalainen zakončenie O'Donnella.

O chvíľu neskôr mohli „vojaci" opäť nakloniť misky váh na svoju stranu. V prečíslení o dvoch hráčov Berisha prihral voľnému Heclovi, ale ten mieril vysoko nad bránku. O pár minút neskôr Lemckeho strela prepadla cez Gudlevskisa, puk však z bránkoviska za čiaru žiadny z trenčianskych hráčov neposlal. V samom závere mohol strnúť vedenie na stranu Dukly tečom Kukuča a na stranu Slovana Gašpar ani Štajnoch.

Nájazdy

Trénerský triumvirát na strane Trenčína urobil pred druhou sériou samostatných nájazdov zmenu, keď do brány poslal Valenta.

A to sa mu oplatilo, pretože Dukla získala extra bod. Autorom víťazného gólu bol Okuliar.

HC Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Okuliar (Bokroš, Starosta), 40. Reddick, rozhodujúci sam. nájazd Okuliar – 27. Gašpar (Harris), 32. Ališauskas (Urbánek, Brodzinski). Rozhodovali: Novák, Žák – D.Konc ml., J.Konc ml., vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Jendek 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Trenčín: Karjalainen (65. Valent) – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Honzek – Berisha, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Reddick, Kettunen – Sádecký, Švec, Sojčík
Slovan: Gudlevskis – Ališauskas, J.Valach, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Ožvald, Beňo – O'Donnell, Harris, Gašpar – Urbánek, Zigo, Matoušek – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Lukošík, Kytnár, Jendek