Filip Chudý Rôzne Video

Trenčianski študenti späť v laviciach: Návrat bol ťažký, obava pretrváva, VIDEO

Svoje brány otvorila aj Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne. Takto vyzeral návrat žiakov do lavíc.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Od pondelka 8. februára otvorili svoje brány stredné školy. V Trenčianskom kraji sa to týkalo nakoniec šiestich z deviatich okresov. K pôvodne avizovaným okresom Prievidza a Partizánske sa pridal aj okres Bánovce nad Bebravou, kde sa tiež školy neotvorili. Vo zvyšných okresoch kraja sa do lavíc vrátili vybrané skupiny študentov.

Výnimkou nebola ani Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne. „Pomaly rok sme boli doma, takže je pre nás ťažké zrazu opäť ráno vstávať,“ povedala študentka Viktória Jelínková.

Jej kolegyňa Sarah Tománková si myslí, že návrat do školy bude fajn. „Musíme si učivo zopakovať. Najviac mi chýbali z vyučovacích predmetov masáže a prax. Tiež sa teším na kolektív spolužiakov,“ pripojila.

Vyučujúca v odbore masér Zuzana Trchalová sa už tešila na svojich žiakov. „Som rada, že sme nastúpili do školy. Mám však obavy z nákazy, aby sa nerozšírila. Uvidíme, ako to zvládneme. Počas dištančného vzdelávania sme cez online hodiny masírovali rodinných príslušníkov. Samozrejme, toto vzdelávanie je niečo úplne iné a nedá sa to porovnať,“ doplnila.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Na videu a vo fotogalérii si pozrite, ako vyzeral návrat do lavíc.

Študenti Strednej zdravotníckej školy C. Šimurkovej v Trenčíne opäť v laviciach
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM