Filip Chudý Rôzne

V Trenčíne obnovujú parkovacie miesta: PREHĽAD ulíc, ktorých sa to týka

Rozsiahla obnova značenia parkovacích miest sa v Trenčíne už rozbehla. Takto to bude vyzerať v nasledujúcich týždňoch.

Ilustračný obrázok k článku V Trenčíne obnovujú parkovacie miesta: PREHĽAD ulíc, ktorých sa to týka
Zdroj: Dnes24.sk

Trenčianska radnica začala vo štvrtok (25. 3.) s rozsiahlou obnovou značenia parkovacích miest. Ukončiť by ju mali do konca leta. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, obnovovať sa budú vybrané úseky na miestnych komunikáciách v častiach Dolné Mesto a Sihoť I, II.

Zmena farby

Okrem parkovacích miest obnovia aj ďalšie vodorovné dopravné značenia – pozdĺžne súvislé či prerušované čiary, vyšrafovaný priestor, priechody pre chodcov, cikcak čiary a piktogramy cyklistu na komunikáciách.

„Pri príprave regulovaného parkovania v roku 2016 boli vyznačované parkovacie miesta modrými čiarami pre rozlíšenie území zaradených do zóny s regulovaným parkovaním. V súčasnosti je už väčšia časť mesta regulovaná, vodiči si zvykli a toto delenie už nie je potrebné. Čiary na parkovacích miestach budú teraz obnovované už len bielou farbou. Môže sa stať, že v niektorej lokalite budú ešte parkovacie miesta v pôvodnej modrej a niektoré už v novej bielej farbe. Pravidlá regulácie parkovania však na oboch platia rovnako,“ doplnila hovorkyňa.

Spoja to s čistením

Ako dodala, obnovovať sa budú buď celé ulice, alebo ich úseky, kde je značenie opotrebované a slabo viditeľné. Sú miesta, kde už bolo značenie obnovené, napríklad Dlhé Hony alebo ulice na Sihoti, ktoré majú nový asfaltový povrch po rekonštrukcii vodovodu a kanalizácie.

„Pred vyznačením parkovacích miest sa musia komunikácie vyčistiť. V lokalitách, kde je plánovaná obnova vodorovného značenia v najbližšom období, bude značenie spojené s čistením komunikácií po zimnej údržbe, aby nemuselo byť dvakrát obmedzené parkovanie. Minimálne 24 hodín pred čistením a značením pribudnú na konkrétnych miestach dočasné dopravné značenia zakazujúce zastavenie s informáciami, v ktorých dňoch a v akom čase tento zákaz platí,“ uzavrela Ságová.

Kde bude značenie obnovené?

  • Sihoť I – ulice (celé alebo časti), od M. Rázusa smerom k Váhu – Nábrežná, Švermova, Hurbanova, Goliana, Smetanova, Komenského, Kpt. Nálepku, Jiráskova, Gen. Viesta
  • Sihoť II – ulice (celé alebo časti) Považská, Gagarinova, Šoltésovej, Osvienčimská, Žilinská, M. Turkovej, Hodžova
  • Dolné mesto – ulice (celé alebo časti) Kollárova, Bernolákova, Súdna, Električná, Kmeťova, Moyzesova, Piaristická, Legionárska, Nám. sv. Anny, Horný Šianec, Kuzmányho, Jilemnického, Jesenského, Kúty, Janka Kráľa, Partizánska, Cintorínska, I. Olbrachta, Záhradnícka, Panenská, vnútrobloky Dlhé Hony, 28. októbra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM