Rôzne Video

V Trenčíne prijali mimoriadne opatrenia: ZÁKAZ alkoholu, omší i podujatí, VIDEO

V Trenčíne budú od predvianočného piatka platiť mimoriadne opatrenia. Čo všetko bude zakázané?

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka (18. 12.) začnú platiť v Trenčíne nové opatrenia nad rámec celoslovenských. V stredu o tom informovala trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

„Kým v októbri sme mali asi 1 000 prípadov v rámci Trenčianskeho kraja, tak len v posledných siedmich dňoch je to okolo 1 200 prípadov, z toho v meste Trenčín je viac ako 500 prípadov. V tom ešte nie sú započítané všetky antigénové testy, nie všetky firmy nám výsledky hlásia,“ priblížila Bučková.

Ako dodala, od piatka bude platiť vyhláška zakazujúca v Trenčíne predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, bude tiež platiť zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť. Zakázaná bude prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj organizovanie bohoslužieb.

Sprísnenie protipandemických opatrení bude podľa nej platiť do odvolania, predpokladá však, že minimálne do 10. januára budúceho roku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

OBRAZOM: Tlačový brífing, na ktorom oznámili mimoriadne opatrenia pre Trenčín
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Koronavírus v Trenčianskom kraji

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM