December ako na hojdačke: Dukla Trenčín strieda víťazstvá s prehrami už 7 kôl

Hokejisti Prešova zvíťazili nad Trenčínom 3:1. Vojaci tak počas celého decembra striedajú zápas za zápasom víťazstvá a prehry.

Ilustračný obrázok k článku December ako na hojdačke: Dukla Trenčín strieda víťazstvá s prehrami už 7 kôl
10

Lepší štart do zápasu mali Prešovčania, ktorých poslal do vedenia v 9. minúte Klíma, keď prestrelil Valenta – 1:0. V 12. minúte bolo rušno okolo domáceho brankára Bespalova, ktorý si však poradil so strelou Kudlu aj dorážkou Rehuša. V prvej tretine zaujala aj potýčka Ťavodu s Lemckem.

V úvode druhej tretiny mali sľubné šance na vyrovnanie Tybor aj Kudla, ale Bespalova neprekonali. Trenčania v 34. minúte nevyužili presilovku, no domáci svojou početnou výhodou o štyri minúty nepohrdli. Strela obrancu Růžičku viackrát zmenila smer a do bránky ju tečoval Šimun – 2:0.

Dôležitý gól na 3:0 dosiahli domáci v 44. minúte, keď na začiatku tretej časti nevyužili dve sľubné príležitosti, no Michnáč už prestrelil Valenta. Hostia dlho nevedeli nájsť recept na pozornú obranu Prešova na čele s rozchytaným Bespalovom. Ten prišiel o čisté konto v 59. minúte. Trenčania sa odhodlali k hre so šiestimi hráčmi, z ktorej vyťažili gól Berishu na konečných 3:1.

Športové správy

HC GROTTO Prešov – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Klíma (V. Fekiač), 38. Šimun (Růžička, Michnáč), 44. Michnáč (Lialka, Šimun) – 59. Berisha (Lemcke, Kudla). Rozhodovali: Kalina, Moller – Stanzel, Jurčiak, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Prešov: Bespalov – Rajnoha, Ťavoda, F. Fekiač, Růžička, Glazkov, Turan – A. Nauš, Čacho, Welychka – Michnáč, Šimun, Lialka – T. Nauš, Zagrapan, Lalík – Žilka, V. Fekiač, Klíma – Miškuf
Trenčín: Valent – Chovan, Kudla, Starosta, Crinon, Lemcke, Nemčík, E. Švec – Honzek, J. Švec, Hudec – Tybor, Valach, Bezúch – Berisha, Paukovček, Rehuš – Beták, Stránský, Krajčovič – Vaňo