Trenčania zlomili odpor súpera gólovým uragánom a priblížili si prvú šestku

V 40. kole Tipos extraligy zvíťazili hokejisti Dukly Trenčín nad HC Nové Zámky 6:2. Iž len päť bodov strácajú na priamy postup do play-off.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania zlomili odpor súpera gólovým uragánom a priblížili si prvú šestku
12
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Prvú šancu mal hosťujúci Šišovský, rozhýbal Valenta, ale prekonať ho nedokázal. Dukla dostala v 5. minúte výhodu presilovky o dvoch hráčov. Mahbod ju nevyužil, keď trafil len žrď, ale Berisha zakrátko áno. Hostia v 10. minúte nevyhodili puk z pásma a Nemčík na dvakrát prekonal Bakalu.

Trenčania zlomili odpor súpera v úvode prostrednej tretiny tromi gólmi v rozpätí necelých troch minút, postupne sa presadili Berisha, Mahbod a Duda.

Tréner hostí zareagoval na gólový „uragán“ time-outom, po ňom Šiška v dobrej pozícii medzi kruhmi neprekonal Valenta. Za stavu 5:0 dokázali hostia zdvihnúť hlavy a dvoma gólmi znížiť, no posledné slovo patrilo Valachovi, ktorý v 42. minúte definitívne zahasil ich bodové nádeje.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 5. Berisha (Kudla), 10. Nemčík, 22. Berisha (Minárik, Mahbod), 24. Mahbod (Kudla, Berisha), 25. Duda (Berisha, Mahbod), 42. Valach (Tybor, Honzek) – 33. Langkow (Jackson, Bull), 37. Jackson (Afanasjev). Rozhodovali: Orolín, Goga – Kacej, Hercog, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 870 divákov.