Krimi

PEDOFIL z Považia ide do basy: Cez teletext hľadal DETI na sexuálne uspokojenie

Súd v Trenčíne poslal pedofila z Dubnice nad Váhom na pol roka do väzenia. Podľa znalca je pre spoločnosť nebezpečný.

Ilustračný obrázok k článku PEDOFIL z Považia ide do basy: Cez teletext hľadal DETI na sexuálne uspokojenie
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Nepodmienečný polročný trest odňatia slobody uložil Okresný súd (OS) Trenčín 41-ročnému mužovi z Dubnice nad Váhom. Prostredníctvom teletextu hľadal deti na sexuálne uspokojenie. Prokurátor uzatvoril s obvineným dohodu o vine a treste, ktorú sudkyňa schválila a obvineného uznala za vinného zo spáchania prečinu sexuálneho zneužívania. Rozsudok je právoplatný.

Deti volal na chatu

Ako informoval hovorca Krajského súdu Trenčín Roman Tarabus, podľa rozsudku zasielal obvinený od začiatku marca do polovice apríla tohto roka prostredníctvom mobilného telefónu inzeráty, ktoré boli následne zverejnené na teletexte.

Inzerátmi volal deti vo veku od šesť rokov k sebe na chatu za účelom sexuálneho uspokojenia. K tomu nedošlo, žiadne dieťa k nemu neprišlo.

Viac správ zo Slovenska

Bisexuálna pedofília

„Zo znaleckého posudku vyplynulo, že obvinený trpí sexuálnou deviáciou – bisexuálnou pedofíliou. Podľa znalca pobyt obvineného na slobode je pre spoločnosť nebezpečný z psychiatrického hľadiska a odporučil u obvineného nariadiť ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou," uviedol Tarabus.

Ako dodal, obvinený sa spontánne priznal k spáchaniu skutku. Inzeráty na teletexte začal podľa svojich slov zverejňovať asi pred 20 rokmi s úmyslom komunikovať s mladšími deťmi, a tiež s dospelými ženami a mužmi, aby sa mohol sexuálne uspokojiť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Považia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM