Rôzne

Púchov bude očkovať proti COVID-19: Ako sa prihlásiť a akú majú vakcínu?

Mesto Púchov začne v júni očkovať svojich obyvateľov nad 16 rokov. Ako to bude zabezpečené? Spôsob, ako sa možno prihlásiť.

Ilustračný obrázok k článku Púchov bude očkovať proti COVID-19: Ako sa prihlásiť a akú majú vakcínu?
Zdroj: TASR/AP

Púchovská radnica pripravuje očkovanie svojich obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. Začať by sa malo v júni, vakcínou konzorcia Pfizer/BioNTech chcú očkovať ľudí nad 16 rokov.

Ako informovala hovorkyňa Púchova Laura Krošláková, očkovanie pripravujú v spolupráci so Záchrannou zdravotnou službou SR, počet očkovacích miest bude závisieť od počtu prihlásených. Vakcínu budú podávať podľa veku prihlásených od najstarších po najmladších.

Očkovanie zabezpečí výjazdová jednotka so sanitným vozidlom vybaveným technicky i personálne. Mesto zabezpečí koordináciu prostredníctvom svojich zamestnancov, priestory a odborný dohľad nad očkovaním prostredníctvom lekárov.

„Termín prihlásenia na júnové očkovanie je do 31. mája, záujemcovia o vakcináciu sa môžu prihlásiť prostredníctvom formulára na webovej adrese alebo prostredníctvom mailov msu@puchov.sk, zuzana.brindzova@puchov.sk, prípadne telefonicky na čísle +421 42 46 508 33 alebo +421 917 988 943 (volať len v čase úradných hodín),“ doplnila hovorkyňa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM