Ilustračný obrázok k článku Tour de Považská Bystrica: TOP 5 cyklotrás v našom okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Tour de Považská Bystrica: TOP 5 cyklotrás v našom okolí

Cyklistika je na Slovensku čoraz populárnejšia a hlavne v lete sa bicykluje vo veľkom. Ktoré cyklotrasy v našom okolí by ste si aj vy mohli vyskúšať?

Filip Chudý Rôzne
Filip Chudý Rôzne

Tour de Považská Bystrica: TOP 5 cyklotrás v našom okolí

Cyklistika je na Slovensku čoraz populárnejšia a hlavne v lete sa bicykluje vo veľkom. Ktoré cyklotrasy v našom okolí by ste si aj vy mohli vyskúšať?

Ilustračný obrázok k článku Tour de Považská Bystrica: TOP 5 cyklotrás v našom okolí
Zdroj: Dnes24.sk

PB – Domaniža – Pružina – Podskalie – Hor. Moštenec – PB

Toto je jedna z najobľúbenejších cyklistických trás v našom okolí. Do Domaniže pôjdete klasiky po hlavnej ceste cez Prečín. Do Pružiny sa dostanete cez Čelkovu Lehotu. Za ňou na vás čaká výrazné, ale zároveň krátke stúpanie, ktoré preverí vaše schopnosti. Na jeho vrchole sa môžete spustiť po vyasfaltovanej ceste do Pružiny, alebo tiež odbočíte doprava a zažijete trochu adrenalínovejšiu cestu do Ďurďového. Následne pôjdete do Podskalia, kde opustíte klasickú cestu a okolo tamojšieho kostola pôjdete po lesnej cestičke a zelenej turistickej značke až do Horného Moštenca, odkiaľ je to do mesta naozaj už len na skok. Celá trasa má približne 40 km a prejdete ju vychádzkovým tempom za tri hodiny.

PB – Manínska tiesňava – Kostolec – Praznov – PB

Ak si chcete pozrieť najužší kaňon na Slovensku, potom sa vyberte na bicykloch do Manínskej tiesňavy. No táto trasa ponúka pohľad nielen na nádherný prírodný úkaz, ale aj príjemnú cyklistickú prechádzku. Pri Kostolci sa síce trochu zapotíte, ale to najhoršie už máte zrejme na sebou, hoci aj pri zjazde do Praznova si treba dávať pozor. No a odtiaľ domov už určite trafíte. Je to ideálna trasa pre rodiny s deťmi, čosi viac ako 20 km a približne dve hodiny v sedle sú pre menších akurát.

PB – Vrchteplá – Súľov – Predmier – Šebešťanová – PB

Výhodou tejto trasy je nielen jej krása, ale zároveň nie je ani tak náročná. Pôjdete ako pri predchádzajúcej až do Kostolca, ale odtiaľ nie do Praznova, ale do Vrchteplej. Z nej sa môžete dostať do Súľova po dvoch cestách, záleží už len na vás, ktorú si vyberiete. No v každom prípade uvidíte veľa prírodných krás. Zo Súľova do Predmiera to nie je nič ťažké. Síce môžete ísť po hlavnej ceste domov už odtiaľ, ale tiež môžete ísť cez Šebešťanovú, keď prejdete ponad Váh. Trasa má cca 40 km a zvládnete ju za tri hodiny.

PB – Udiča – Jasenica – PB

Väčšina tejto trasy je po asfaltovej ceste. Do Udiče sa dostanete klasicky po hlavnej ceste do Púchova. Približne v strede Udiče odbočíte doprava a po cyklistickej značke sa dostanete až do Jasenice, odkiaľ sa dostať do Považskej Bystrice nie je žiadna veda. Ide o jednu z kratších a nenáročnejších cyklistických trás, ktorá má čosi viac ako 20 km a prejdete ju za približne 1,5 hodiny. No tiež si ju môžete modifikovať a napríklad prejsť si celú Marikovskú dolinu a potom sa vrátiť od Udiče.

PB – Milochov – Púchov – Nimnica – PB

Ak chcete prejsť na bicykli do najbližšieho susedného mesta, pričom nechcete použiť klasickú cestu pre autá, potom sa môžete vybrať po druhej strane Váhu. Z mesta pôjdete do Milochova a odtiaľ sa popri Váhu dostanete až k Nosickej priehrade. Ak budete chcieť, môžete ísť na druhú stranu do Nimnice, alebo zájdete do spomínaného Púchova. Celú trasu si môžete modifikovať podľa chuti, ale ak nechcete cez Váh prechádzať cez mosty, využite spomínanú priehradu. Ide o nenáročnú prechádzku na bicykli, ktorá má cca 30 km a záleží už len na vašom tempe, či ju prejdete za hodinu, alebo za dve.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

V horúcom lete sa treba schladiť: TOP 5 možností na kúpanie v Považskej a okolí

Doprajte deťom nezabudnuteľné leto: TOP 5 aktrakcií v Považskej a okolí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM