Filip Chudý Rôzne

V Považskej postavia moderné BYTOVKY: Unikátny PARK poteší Rozkvet, VIZUALIZÁCIE

Na považskobystrickom sídlisku Rozkvet majú vyrásť dve bytovky a unikátny park. Takéto zámery má súkromný investor.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej postavia moderné BYTOVKY: Unikátny PARK poteší Rozkvet, VIZUALIZÁCIE
Zdroj: Constario

Na okraji najväčšieho považskobystrického sídliska Rozkvet by do dvoch rokov mali vyrásť dve nové bytovky so 124 bytmi a v ich bezprostrednej blízkosti unikátny mestský park s rozlohou takmer 23 000 štvorcových metrov. Zámer prezentovali v pondelok na komisii pre výstavbu, dopravu a životné prostredie zástupcovia súkromného investora Constario, ktorý to chce vybudovať. V utorok bolo podpísané k tomu memorandum.

Dominanta sídliska

„Budeme sa snažiť, aby to vyšlo. V našom záujme je to vybudovať komplexne. Chceme, aby z toho bola dominanta, ktorú bude vidieť už z diaľnice,“ povedal na komisii zástupca investora Ján Urík.

Ako ďalej informoval, spoločnosť sa rozhodla vybudovať nielen bytové domy, ale aj miesto, kde budú ľudia žiť a tráviť voľný čas. Všade vo svete sú podľa neho trendy budovať nielen domy, ale aj niečo pre ľudí – parky, zeleň.

Parkovanie

„Postavíme bytové domy so 124 bytmi a parkovacími miestami. Neriešili sme len parkovanie pre obyvateľov bytov, ale aj pre návštevy, parkovacích miest tak pribudne asi 180. Časť bytov bude na predaj, približne 25 bytov budeme prenajímať,“ doplnil Urík.

Ako dodal, s výstavbou bytových domov a parku začnú súčasne, momentálne riešia výrubové povolenia na úpravu priestoru pre park. Terénne úpravy by mali trvať dva až tri mesiace. Oba projekty by chceli dokončiť do dvoch rokov, všetko podľa neho záleží od stavebných povolení.

Územný plán tam povoľuje osemposchodovú bytovku a pozemky pod plánovanými bytovými objektmi sú súkromné. Investor prezentoval, že sa priestor a možnosti vyplývajúce z územného plánu snažili využiť čo najviac. Bytovky majú mať aj zelené strechy.

Čo všetko má ponúknuť mestský park? Čítajte na ďalšej strane.

VIZUALIZÁCIE: Na sídlisku Rozkvet majú vyrásť dve bytovky a unikátny park
33
Galéria

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM