Takto si to nepredstavoval: Nešťastný návrat Ramona do trenčianskeho dresu

Niekdajšia opora AS Trenčín stopér Ramon sa vrátil po rokoch do AS Trenčín, lenže premiéra v staronovom drese mu nevyšla.

Ilustračný obrázok k článku Takto si to nepredstavoval: Nešťastný návrat Ramona do trenčianskeho dresu
10
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola skupiny o 1.-6. miesto vo Fortuna lige nad AS Trenčín 1:0. O výhre domácich rozhodol v 64. minúte gól Ramona do vlastnej siete.

Prvý polčas

Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. V chladnom počasí sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Do prvej streleckej príležitosti sa dostal Kyziridis, no z 18 metrov mieril tesne vedľa. V 21. min sa dostal do koncovky Menich, ktorého strelu z uhla Kukučka vytesnil na rohový kop.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Hralo sa hore-dole, ale snaha na oboch stranách končila na hranici malého vápna. V nadstavenom čase prvého dejstva skúšal štastie El Mahdioui, ktorého strelu z priameho kopu Chovan vyrazil.

Druhý polčas

Po zmene strán bolo predsa len na hracej ploche viac vzruchu. V 56. min po závare v pokutovom území hostí vypálil Kyziridis, ktorého strelu odvrátil jeden z brániacich hráčov. Vzápätí sa na opačnej strane rútil Roguljič sám na bránu, Chovan vytiahol skvelý zákrok. V 58. min Corrynov center z rohového kopu našiel na päťke Gažiho, ten v dobrej pozícii prestrelil.

Do vedenia išli domáci v 64. minúte, Ďubek rozohral rohový kop, Kovaľ napálil z prvej a dezorientovaný Ramon hlavou prekonal bezmocného Kukučku.

V 76. minúte sa Hrnčár vydal na dlhé sólo z vlastnej polovice, jeho dobre mierenú strelu pod brvno Kukučka stihol vytesniť. Trenčania boli blízko k vyrovnaniu v 80. minúte, avšak striedajúci Tučný zoči-voči Chovanovi neuspel. V stretnutí o jednom góle sa napokon z najtesnejšieho víťazstva tešili domáci.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 1:0 (0:0)

Gól: 64. Ramon (vl.). Rozhodovali: Micheľ – Vorel, Perát, ŽK: Hrnčár, Čögley – Ikoba, Pirinen, bez divákov.
Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Pintér, Menich (25. Moško), Čonka – Hrnčár, Duga, Tóth, Orávik (58. Kovaľ) – Ďubek, Kyziridis (84. Chren)
Trenčín: Kukučka – Ligeon (40. Slávik), Križan, Ramón, Pirinen – El Mahdioui, – Gaži (58. Ghali), Kmeť (70. Tučný), Roguljič, Corryn – Ikoba (70. Letenay)

Hlasy trénerov

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, ktorý mal svoju emóciu, pretože obaja súperi chceli vyhrať. Bol to ťažký zápas o jednom góle, ten sme dali my a to rozhodlo. Dnes sme si nevypracovali toľko príležitostí ako v predchádzajúcich stretnutiach, nie celkom dobre nám vychádzala finálna fáza."

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Odohrali sme ťažký zápas na ťažkom teréne. Mojim hráčom nemám čo vyčítať. Mali sme dve dobré šance, no gól sme nedali. Naopak, smoliarsky sme inkasovali. Verím, že v odvete u nás Zlaté Moravce zdoláme.“