Filip Chudý Rôzne Video

Veľká pochvala pre Trenčín: Môže byť príkladom pre celé Slovensko, VIDEO

Uznávaný vedec k plošnému testovaniu v Trenčíne povedal, že môžeme byť príkladom pre celé Slovensko.

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

V utorok 22. decembra 2020 od 13.00 hod. boli na odberných miestach pri krytej plavárni pretestovávaní PCR testami bezpríznakoví Trenčania a obyvatelia okolitých obcí, ktorí mali počas víkendového celoplošného testovania pozitívny antigénový test.

Slovenská premiéra

Mesto v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne telefonicky kontaktovalo všetkých 560 ľudí, ktorým antigénový test počas víkendu 19. a 20. decembra ukázal pozitívny výsledok. Príznaky nemalo 175 z nich.

Všetci privítali možnosť pretestovať sa PCR testami, ktoré v pondelok popoludní priviezol do Trenčína vedec, biochemik Pavol Čekan. „Urobíme tak niečo, čo na Slovensku ešte nikdy nebolo,“ povedal primátor Richard Rybníček. Možnosť otestovať sa dali ako odmenu aj 50 dobrovoľníkom, ktorí im cez víkend pomáhali.

Ukážkový model

„Všetci boli radi, dokonca šťastní, že sme im dali možnosť sa otestovať formou PCR. Zo 175 oslovených povedali všetci, že prídu,“ konštatoval Rybníček.

Podľa Čekana ide o model, o ktorom sa na Slovensku už dlho hovorí a mohol by fungovať aj celoslovensky. „Z Trenčína si môžeme zobrať príklad, že treba veriť ľuďom. A dobrovoľnosti sa vôbec netreba báť, pričom je to možné urobiť aj v iných regiónoch, ktoré treba rýchlo plošne pretestovať,“ doplnil vedec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite, ako to pri plavárni vyzeralo.

FOTO: Pretestovávanie bezpríznakových Trenčanov a obyvateľov okolitých obcí
6
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Koronavírus v Trenčianskom kraji

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Najčítanejšie