Rôzne

Výstavba novej hokejovej haly dostala zelenú: Pomôcť má vychovať budúce hviezdy

TSK získal povolenie na výstavbu novej hokejovej haly v Trenčíne. Kedy sa očakáva spustenie stavebných prác?

Ilustračný obrázok k článku Výstavba novej hokejovej haly dostala zelenú: Pomôcť má vychovať budúce hviezdy
2
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) získal právoplatné povolenie na výstavbu hokejovej haly v Trenčíne – Zámostí. Hala je súčasťou pilotného projektu Hokejovej akadémie v Trenčíne, ktorého úlohou je vychovávať budúce hokejové hviezdy ako komplexné športové osobnosti.

Podľa vedúcej odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martiny Lamačkovej momentálne prebiehajú prípravné stavebné práce, ktoré by mali byť ukončené do konca apríla tohto roku. Následne sa bude môcť pristúpiť k stavbe samotnej hokejovej haly.

„Aktuálne finišuje spracovanie realizačného projektu a hneď po jeho odovzdaní bude pripravené a spustené verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác. Ak sa nevyskytnú v súťaži problémy, očakávame spustenie stavebných prác približne na začiatku letných prázdnin,“ informovala Lamačková.

Nová hokejová hala vyrastie v lokalite stredoškolského kampusu, kde sídli päť škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, ktoré navštevuje viac ako 1600 žiakov. Spoločný projekt Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenského zväzu ľadového hokeja finančne podporila aj vláda Slovenskej republiky.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si plány hokejovej akadémie.

Plány Hokejovej akadémie v Trenčíne
2
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM