Aktualizované Futbal Video

AS Trenčín nezastavil ani COVID-19: Prvá domáca výhra od júla! FOTO a VIDEO

Hoci futbalistom Trenčína vypadli niektorí hráči kvôli koronavírusu, aj tak sa tešili z druhej domácej výhry v ročníku, prvej od 1. kola.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti AS Trenčín zdolali na vlastnom trávniku Zemplín Michalovce 4:2 v piatkovom zápase 14. kola Fortuna ligy. Hostia nebodovali tretíkrát v sérii.

Prvý polčas

Domáci Trenčania pôsobili v úvode súboja proti tabuľkovému susedovi rozvážnejšie, ako v súboji predchádzajúceho kola, v ktorom doma podľahli Slovanu 2:3 po výbornom výkone. Michalovčania sa snažili hrať aktívnejšie, no prvá prítomnosť domácich vyústila v gól. Po ruke Ranka sa kopal pokutový kop a Jakub Kadák v 17. min z bieleho bodu nezaváhal.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zemplínčanov inkasovaný gól zasiahol a ešte väčšiu ranu im spôsobila 24. minúta, keď si center Letenaya nešťastne zrazil do vlastnej siete Filip Vaško. Michalovce zvyšok prvého polčasu pretrpeli, za domácich ešte mohol skórovať z priameho kopu Kadák, ale svoje kvality ukázal brankár Kožuchar.

Druhý polčas

Po zmene strán nenasvedčovalo nič, že by sa zápas mohol zmeniť v drámu. Už v 46. minúte kopali Trenčania rohový kop, Pires po ňom hlavičkoval do žrde, lopta sa odrazila k Hollému a ten už sieť rozvlnil. „Žlto-modrí“ sa však nezlomili a už onedlho znížili taktiež po rohovom kope, presadil sa Trusa. Ten istý hráč dostal v 68. minúte dobrý center do šestnástky, no mieril nad.

Športové správy

Michalovce hrali v druhom polčase aktívnejšie ako domáci a zaslúžene znížili na rozdiel jedného gólu. V 73. minúte si vzal loptu Japonec Takuto Ošima, potiahol rýchly protiútok, nahral Španielovi Brianovi Peňovi a ten si otvoril účet vo Fortuna lige. Snahu hostí uťal až v 84. min Philip Azango, ktorý vystrelil z uhla a brankár Kožuchar jeho strelu nedokázal vytesniť.

Hlasy trénerov

Peter Hlinka, tréner Trenčína: „Víťazstvo je zaslúžené hlavne za výkon v prvom polčase. Druhý nám trochu ušiel. Nastúpili sme v pozmenenej zostave a asi nám aj došli sily. Neboli sme v súbojoch, nehrali sme aktívne. Mali sme mierny výsledkový útlm, preto sú tieto tri body pre nás veľmi dôležité a pomôžu nám. Máme mladé mužstvo. Treba si vziať to, čo je pozitívne."

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: „Prvý polčas sme si predstavovali inak. Zmenili sme potom rozostavenie, druhý už bol v poriadku. Dostali sme dnes veľa gólov, no som rád za toto družstvo, Myslím, že je vidno, že sa zlepšuje. Snívame o prvej šestke, ale boj bude veľmi náročný. Chceme sa hlavne zachrániť." /zdroj: Nova Sport/:

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:2 (2:0)

Góly: 17. Kadák (z 11 m), 24. Vaško (vlastný), 46. Hollý, 84. Azango – 49. Trusa, 73. Peňa. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Jekkel, ŽK: Pires, Zubairu – Mendez, 483 divákov.
Trenčín: Kukučka – Slávik, Pires, Pirinen, Kozlovský – Kmeť (79. Ghali), Lavrinčík, Hollý (79. Zubairu), Azango – Kadák (89. Stojsavlje­vič) – Letenay (64. Kupusović),
Michalovce: Kožuchar – Mendez, Ranko, Vaško – Magda, Begala (88. Záhradník), Artabe (46. Peňa), Ošima – Marcin, Trusa (88. Kvocera), Popovits (46. Žofčák)