Rôzne

Investície v miliónoch eur: Aké zámery majú v centrách Trenčianskeho kraja?

Do zlepšenia poskytovania sociálnych služieb investuje Trenčianska župa viac ako 5,3 milióna eur. Takéto sú plány.

Ilustračný obrázok k článku Investície v miliónoch eur: Aké zámery majú v centrách Trenčianskeho kraja?
Zdroj: Silvia Žabková

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investuje v budúcom roku do zlepšenia poskytovania sociálnych služieb viac ako 5,3 milióna eur. Vyplýva to z rozpočtu TSK, ktorý minulý týždeň schválilo Zastupiteľstvo TSK.

Ako informovala hovorkyňa TSK Lenka Kukučková, V Centre sociálnych služieb (CSS) Jesienka v Myjave zrekonštruujú v budúcom roku jeden pavilón, vodovod, kanalizáciu a teplovod, a zabezpečia prístrojové vybavenie. Celková investícia je naplánovaná na 595 000 eur.

V CSS Ave v Dubnici nad Váhom pôjde na dokončenie rekonštrukcie budovy približne 140 000 eur a v CSS Kolonka v Púchove urobia protipožiarne zabezpečenie objektu a vybudujú evakuačný výťah za 620 000 eur. V CSS Nádej v Dolnom Lieskove v Považskobys­trickom okrese chce kraj ako zriaďovateľ zrekonštruovať za 195 000 eur kotolňu.

V rámci implementácie projektov zo štátneho rozpočtu a európskych fondov plánuje kraj v budúcom roku pokračovať v implementácii projektu deinštituciona­lizácie DSS Adamovské Kochanovce a pristupuje k začatiu samotnej výstavby nových komunitných zariadení. Na tento účel je vyčlenených približne 1,4 milióna eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM