Filip Chudý Rôzne Video

Považská Bystrica sa pripája a pomôže Prešovu: Ako to bude s ohňostrojom? VIDEO

Výbuch v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove zarmútil celé Slovensko. To sa spojilo a posiela na východ krajiny pomoc. Pomôže aj naše mesto.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Považskobystrická radnica pomôže prešovskej samospráve pri zmiernení následkov výbuchu bytovky na Mukačevskej ulici sumou 3000 eur. Informoval o tom primátor Považskej Bystrice Karol Janas na štvrtkovom (12.12.) mestskom zastupiteľstve.

Hoci pomoc Prešovu vo viacerých iných mestách schvaľovali poslanci, Janas na zastupiteľstve uviedol, že to nie je potrebné schváliť, ale bude rád, ak sa na tom poslanci všeobecným konsenzom zhodnú. „Myslím si, že mesto Považská Bystrica si môže dovoliť prispieť na túto udalosť sumou 3000 eur,“ povedal primátor na zastupiteľstve.

V súvislosti s pomocou Prešovu sa podľa neho na sociálnych sieťach objavili viaceré názory, aby považskobystrická radnica zrušila silvestrovský ohňostroj a financie zaň poslala zasiahnutým ľuďom. „Zrušiť ohňostroj je nemožné, hoci by sa to zdalo racionálne. Máme to už objednané, preto to nemôžeme zrušiť,“ vyjadril sa Janas na zastupiteľstve pred prítomnými poslancami a verejnosťou.

Inde však ohňostroje rušia a peniaze za ne posielajú do Prešova. „Peniaze, ktoré boli určené na silvestrovský ohňostroj, presunieme radšej na účet mesta Prešov. Objednávku na silvestrovský ohňostroj som už zrušil,“ skonštatoval primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč. Zrušili ho aj v Prievidzi, no tamojšia samospráva podľa slov svojho hovorcu Michala Ďurejeho momentálne komunikuje s realizátorom a dodávateľom ohňostroja, ktorý prejavil záujem zabezpečiť novoročný ohňostroj v Prievidzi sponzorsky na vlastné náklady.

Považskobystrický primátor však vníma, že časť obyvateľov mesta je proti ohňostroju. „Preto sme sa rozhodli, že na budúci rok urobíme v predstihu anketu prostredníctvom sociálnej siete, kde od Považskobystričanov zistíme, či ohňostroj chcú alebo nie. V prípade, ak by bola väčšina proti, tak ušetrené finančné prostriedky investujeme do skvalitnenia kultúrneho programu,“ doplnil primátor.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si následky obrovskej tragédie.

V OBRAZOCH: Desivé zábery zvnútra zhorenej bytovky v Prešove
12
Galéria
Zdroj: HaZZ Prešov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM