Aktualizované Futbal Video

Návrat na Sihoť a Demitrov hviezdny debut zatienil v závere rozhodca, FOTO

Pri návrate na nový štadión bol AS Trenčín blízko k víťazstvu, lenže prišiel nadstavený čas a sporné rozhodnutie rozhodcu Kružliaka.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti AS Trenčín remizovali pri súťažnom návrate na svoj zrekonštruovaný štadión v dueli 19. kola Fortuna ligy s DAC Dunajská Streda 3:3, keď o triumf prišli v nadstavenom čase. Dunajská Streda stráca z druhého miesta na lídra Slovan naďalej päť bodov.

Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly, keď svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého slovenského hokejistu Pavla Demitru. Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do nśkoku, aspoň bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia Eric Ramirez z penalty.

Prvý polčas

Futbalisti AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavili bez mála po 1 000 dňoch. Zápas sa hral za mrazivého počasia a prvý vážnejší vzruch priniesol v 6. minúte prienik mladučkého Demitru, ktorý sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky. V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. Hostia z Dunajskej Stredy ukázali silu o štyri minúty neskôr. Kružliakova hlavička po rohovom kope letela iba tesne nad brvno Šemrincovej brány.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Parádny úvod stretnutia podčiarklo prudké zakončenie Čatakoviča v 12. minúte, po ktorom zvonila konštrukcia za Jedličkom. Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. minúte sa skóre menilo. Po kombinačnej akcií na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0.

O tri minúty bolo už 2:0. Corryn si dobre nabehol do voľného priestoru, prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstarelil Jedličku a strelil svoj premiérový gól vo Fortuna lige.

V 36. minúte musel ísť z ihriska pre svalové zranenie Corryn. Na plochu naskočil Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča. Z pár metrov však trafil iba bočnú sieť.

Druhý polčas

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia zo Žitného ostrova. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez. V súboji s obrancom neuspel. O minútu na to sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu a znížil na 2:1. Prakticky okamžite mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia v bráne neskončila. V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. Ten sám faulovaný s prehľadom premenil a vyrovnal na 2:2.

O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol vytrhnúť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička. Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval Čatakovič. V 70. minúte prijal vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný poslal svoj tím do vedenia – 3:2. Na ťahu bola opäť Dunajská Streda, no iba tesne vedľa vystrelil Divkovič. Defenitívu domácemu víťazstvu mohol dať po prihrávke Čatakoviča Demitra. Sám pred Jedličkom neuspel. V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí a ten premenil Ramirez.

Sumár

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 3:3 (2:0)

Góly: 26. Kadák, 29. Demitra, 71. Čatakovič – 56. Nicolaescu, 61. Kalmár (11 m), 90.+5 Ramirez (11 m). Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Jekkel, ŽK: Kadák, Pirinen, El Mahdioui, Zubairu, Čatakovič, Križan – Balič, Davies, Kalmár, Beskorovajnyj, Müller, bez divákov
AS: Šemrinec – Slávik, Križan, Šulek, Pirinen – Kadák (46. Zubairu), El Mahdioui, Roguljič (61. Ikoba) – Demitra, Čatakovič, Corryn (36. Gaži)
DAC: Jedlička – Kružliak, Müller, Beskorovajnyj, Rodolfo – Christie-Davies, A. Balič (76. Taiwo), Andzouana (46. Divkovič) – Kalmár – Nicolaescu (76. Schäfer), Ramirez

Hlasy trénerov

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín: „Som skutočne veľmi sklamaný, ako i chlapci v šatni. Až do konca sme mohli veriť, že môžeme zdolať silný tím. Pre nás prišiel smolný záver. Mali sme šancu zdolať silný tím ako DAC. Dokázali sme si vytvoriť tlak, dali sme góly. Prišli však zranenia, museli sme striedať a to sa prejavilo na vývoji zápasu. Hostia vyrovnali a ak sa pozrieme, dva mesiace dozadu sme takéto zápasy prehrávali. Dvihli sme hlavu a Demitra mohol uzavrieť tento zápas. Myslím, že sme si zaslúžili zvíťaziť.“

Bernd Storck, tréner DAC 1904 Dunajská Streda: „Videli sme veľmi otvorený zápas od dvoch tímov, ktoré chceli od začiatku zvíťaziť. Pokiaľ nevyužijeme šance, treba byť vzadu veľmi koncentrovaní, čo sme neboli. V zápase, kde musíte dobiehať náskok súpera to nie je jednoduché. Za prvý polčas si Trenčín vedenie zaslúžil. Za druhý polčas musím dať kompliment mojim hráčom. Vrátili sme sa do zápasu a vyrovnali výsledok. V poslednej minúte sme mali pri penalte šťastie, ale za šance, čo sme mali je 3:3 ideálnym výsledkom. Škoda, že na tribúnach chýbali diváci.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite aj zábery z vôbec prvého súťažného zápasu na novom štadióne AS Trenčín.